V Číně je opravdu možné všechno. Pokud si stěžujete na to, že bydlíte hned u silnice, tak se dobře podívejte na dům v Tchaj-jüanu v provincii Šan-si. Silniční most zde postavili tak blízko, že se jej mohou obyvatelé z okna dotknout.

Čínští projektanti opět dokázali téměř nemožné. Silniční most, který propojil hlavní komunikace v městě, snad již ani nejde postavit blíže bytovým domům. Viadukt v hlavním městě provincie Šan-si je vzdálený od okna s ozdobnou mříží přibližně metr.
Tohle je bydlení u silnice |
Nešťastní obyvatelé čtvrti Čung-jüan najednou žijí v bytě, který ohrožuje hluk, smog a to nemluvě o soukromí. Řidiči i chodci mohou velmi snadno do bytu nahlédnout.
A vzdát se denního světla asi také není řešením. Domov nabízí také naprosto příšerný výhled. I když to je na tomto smutném případu asi to nejmenší.
Nejlepší by bylo, kdyby město domy strhlo a zoufalým obyvatelům nabídlo bydlení, o které díky stavbě přišli. Řešením by byly i chytře řešené protihlukové bariéry. Ty by ale nesměly již tak tmavé obydlí ještě více zatemnit.
Další „povedená“ stavba. Podchod vysoký jen 130 centimetrů
Čínští projektanti se moc nepředvedli ani v městě Nan-ningu, kde vyrostl příliš nízko položený nadjezd. Při jeho plánování stavbu špatně propočítali a kvůli mostu vznikl podchod vysoký pouhých 130 centimetrů.
Chodci vyšší než 130 centimetrů se musejí řádně sklonit a v této nepříjemné poloze projít celým podchodem. Ještě hůř na tom jsou cyklisté, kteří buď z kola musejí slézt, nebo si na něj prakticky lehnout.
Kvůli mostu vznikl podchod vysoký pouhých 130 centimetrů.
Čínští projektanti navrhli v městě Nan-ningu příliš nízký nadjezd.
Chodci mají pochopitelně na projektanty zfušované stavby v Nan-ningu v jižní Číně vztek. Nečekali, že se nad chodníkem postaví nadjezd tak nízký, že pod ním vzpřímeně neprojdou.
Most byl postavený přes řeku Jung, která protéká městem. Jedna část vede i přes frekventovaný chodník na nábřeží ( viz článek o nepraktickém podchodu ).
Leave a Comment