Rodina se usadila v překrásném penthousu. Byt zaplnily knihy a vkus

Čtyřčlenná rodina si na Upper West Side na Manhattanu pořídila v historickém mrakodrapu reprezentativní luxusní třípodlažní penthouse s krásnou terasou. Střešní apartmán o rozloze 150 metrů čtverečních navrhla architektonická kancelář Mutuus Studio.

Majestátní lobby bytového domu, v jehož nejvyšších patrech se byt nachází, nenechává nikoho na pochybách, že se ocitl na jedné z nejlepších amerických adres.

Fotogalerie

Zobrazit fotogalerii

Filmaři oblíbený třicetipodlažní rezidenční věžák nazvaný Oliver Cromwell navrhl v roce 1927 známý architekt Emery Roth, autor celé řady dalších newyorských činžáků, včetně slavných dvou věží San Remo shlížejících na ruch okolo Central Parku.

V třípodlažním penthousu patří první podlaží společenské zóně rodiny a obytné kuchyni, ve druhém je knihovna se studovnou, dětský pokojík společný pro obě dcery a venkovní terasa a poslední podlaží patří ložnici manželů, šatně a sociálnímu zázemí.

Hosté si v zrekonstruovaném bytě podávají dveře. Rodina přijímá pracovní i soukromé návštěvy z celého světa takřka neustále. Majitel má kořeny v Pákistánu, jeho manželka pochází z michiganského Detroitu.

Realizaci apartmánu o celkové rozloze sto padesát metrů čtverečních svěřila rodina manželům Kristen a Saulovi Beckerovým, kteří společně s Jimem Frieszem tvoří pod hlavičkou Mutuus Studia.

Seattleská architektonická kancelář využila všeho, co domu dodává historickou hodnotu a punc luxusu. Masivní dubové parkety zdobí podlahy v celém bytě a elegantně se vinoucí schodiště s ocelovým zábradlím je jedním z nejpůvodnějších prvků v domě.

Stěny jsou plné knihoven, pokoje bohatě zdobené textiliemi vyrobenými na míru od ikonického výrobce látek a textilních doplňků Sukiho Cheemy a na zdech visí desítky uměleckých originálů.

Nejmenším pokojem v domě je dětská ložnice, kterou designéři nastylizovali do podoby kajuty na zámořském parníku.

Eklektická směs dekorací je jasným vyjádřením vkusu klienta, proto při rekonstrukci a vybavování bytu byl s majiteli konzultován každý detail. V koupelnách jsou marocké dlaždice a obklady vyrobené po vzoru starých severoafrických dezénů, Maury jsou inspirovaná i na míru vyrobená kovaná a tepaná svítidla.

Zvláštní důraz kladli majitelé na pohodlné a tradiční posezení. V obývacím koutě je souprava Togo od francouzské značky Ligne Roset. Nejmenším pokojem v domě je dětská ložnice, kterou designéři nastylizovali do dobrodružné podoby kajuty na zámořském parníku. Děvčata většinu svých aktivit provozují mimo domov nebo si hrají kdekoli jinde v bytě, proto dosud  nebylo třeba řešit oddělené pokoje.

Leave a Comment